...:::WWW.unutulan.TK:::...
DAHA KALİTELİ HİZMET İÇİN ÜYE OLUNUZ...

ÜYE OLDUKTAN SONRA SİZE GELEN MAİL AKVİTE EDİNİZ..

ÜYELERİMİZ BÜTÜN AKTİVİTELERDEN YARARLANMA HAKKINA SAHİPTİR ...

ÜYELİK İŞLEMİ SADECE 10 SANİYENİZİ ALACAKTIR...

genclik_forumu@hotmail.com
DAHA KALİTELİ HİZMET İÇİN ÜYE OLUNUZ...

ÜYE OLDUKTAN SONRA SİZE GELEN MAİL AKVİTE EDİNİZ..

ÜYELERİMİZ BÜTÜN AKTİVİTELERDEN YARARLANMA HAKKINA SAHİPTİR ...

ÜYELİK İŞLEMİ SADECE 10 SANİYENİZİ ALACAKTIR...

genclik_forumu@hotmail.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Borç yükünden beli bükülmüç birisi, Hz Ali'ye (r.a) gelerek kendisine yardımcı olmasını istemişti. Hz Ali (r.a) kendisine şöyle demiştir;

YazarMesaj
By_Kom@ndo
Admin
Admin
By_Kom@ndo

REP GÜCÜ : 3377

Borç yükünden beli bükülmüç birisi, Hz Ali'ye (r.a) gelerek kendisine yardımcı olmasını istemişti. Hz Ali (r.a) kendisine şöyle demiştir; Empty
MesajKonu: Borç yükünden beli bükülmüç birisi, Hz Ali'ye (r.a) gelerek kendisine yardımcı olmasını istemişti. Hz Ali (r.a) kendisine şöyle demiştir;   Borç yükünden beli bükülmüç birisi, Hz Ali'ye (r.a) gelerek kendisine yardımcı olmasını istemişti. Hz Ali (r.a) kendisine şöyle demiştir; I_icon_minitimePtsi Nis. 13, 2009 12:39 am

Borç yükünden beli bükülmüç birisi, Hz Ali'ye (r.a) gelerek kendisine yardımcı olmasını istemişti. Hz Ali (r.a) kendisine şöyle demiştir;

Rasulullah'ın bana öğrettiği bir duayı sana öğreteyim de,onu okursan ,üzerinde sebir dağı kadar borç olsa Allah Teala o borcu ödemen için yardım eder,"demiş ve aşağıdaki dua'ya devam etmesini tavsiye etmiştir;

اَللَّهُمَّ اَكْفِنِي بِحَلاَلِكَ وَاَعَنّيِ بِفَضْلِكَ مِمَّنْ سِواكَ

OKUNUŞU:

”Allâhümme ikfinî bi helâlike an harâmike ,ve eınnî bi fazlike ammen sivâke” (Hz Ali (r.a) Tirmizi,Daavat 121

ANLAMI;”Allah’ım,Helalinden bana yetecek kadar vererek beni haramından koru.Lutfunla beni senden başkasına muhtaç etme.”

Peygamber Efendimiz (s.a.s) bir gün mescide girdi.

Orada ashabtan Ebu Ümâmeyi gördü. Ona;

-Ey Ebu Ümâme,Namaz vakti olmadığı halde neden burada oturuyorsun? Diye sordu.

-Sıkıntı ve borç içerisindeyim Ya Rasûlullah !”dedi

Bunun üzerine Peygamberimiz ona aşağıdaki duayı sabah- akşam tekrarlamasını tavsiye buyurdular:
https://genclikforumu.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Üç Şıktan Birisi Sizmisiniz Peki Hangisi Sizsiniz?